KAO METAK! Ben Šelton oborio rekord Vimbldona po brzini servisa
Jedan od najbržih servisa u istoriji tenisa delo je američkog tenisera Bena Šeltona. On je u meču protiv Šapovalova koji je i dalje u toku oborio rekord Vimbldona po brzini serve.

FOTO: EPA
Prethodni rekord Vimbldona postavljen je 2010. godine, kada je Tejlor Dent servirao brzinom 238 kilometara na čas, da bi Šelton sada izveo servis od 246 kilometara na čas.
Tako je postavio apsolutni rekord Vimbldona, dok je svetski rekord na zvaničnim mečevima gde postoji tehnologija za praćenje brzine servisa zabeležen rekord od čak 263 kilometara na čas.
Taj rekord je postavljen u Južnoj Koreji 2012. godine u gradu po imenu Busan od strane Sema Grota.
Preporučujemo

ENGLEZI "LjUTI" NA VIMBLDON: Organizatori doneli odluku koja se neće svima dopasti
06. 07. 2024. u 10:46

SPEKTAKL U MADRIDU: Real ima prednost iz prvog duela, ali Atletiko se neće predati bez lavovske borbe pred 70 000 vernih "jorgandžija"
U revanš utakmici osmine finala Lige šampiona gledaćemo četvrti ovosezonski "Madridski derbi" kada od 21.00 na "Metropolitanu" koplja budu ukrstili Atletiko i Real Madrid. Blagu prednost ima "kraljevski klub" koji je slavio s 2:1 na "Bernabeu", ali Atletiko je oran da ga konačno izbaci u najjačem evropskom takmičenju i sigurno je da nas očekuje 90, a možda čak i 120 minuta vrhunskog fudbala.
12. 03. 2025. u 11:27 >> 11:27

RUSIJA U ŠOKU: Otkriveno gde su se spremali teroristi koji su ubili 145 ljudi u tržnom centru Krokus siti hol
Teroristički napad u Moskvi, tokom kog je pre godinu dana u tržnom centru "Krokus siti hol" ubijeno 145 ljudi, mogao je da bude izbegnut da se povelo više računa o omiljenom mestu okupljanja terorista koji su taj užasan zločin izvršili.
13. 03. 2025. u 17:44

TRAMPOVA UNUKA JE PRAVA SENZACIJA: Najskromnija i najlepša u porodici, bavi se neobičnim sportom (FOTO)
IAKO obično najviše pažnje privlače deda, baka i tetka Ivanka, kada se našla na bini pored Donalda trampa tokom pobedničkog govora nakon izbora svi su primetili lepu Kai, u sjajnoj, šljokičastoj haljini.
13. 03. 2025. u 15:53
Komentari (0)