BALKANSKI DERBI U POLUFINALU? Ako savladaju Kazahstan, srpski teniseri za plasman u finale DK boriće se sa Hrvatima

NAJBOLjI dubl sveta Nikola Mektić i Mate Pavić doneli su Hrvatskoj odlučujući poen u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv Italije.

БАЛКАНСКИ ДЕРБИ У ПОЛУФИНАЛУ? Ако савладају Казахстан, српски тенисери за пласман у финале ДК бориће се са Хрватима

FOTO: AP

Oni su sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:4, savladali italijanski par Siner/Fonjini i sada čekaju pobednika duela Srbija - Kazahstan, koji je na programu u sredu.

Hrvati su i ranije mogli da obezbede polufinale, pošto je u prvom meču senzaciju napravio Borna Gojo koji je u tri seta savladao Lorenca Sanoga. 

U drugom meču Marin Čilić je protiv Janika Sinera vodio sa 1:0 i u drugom setu servirao za pobedu, ali je propustio priliku, dozvolio mladom protivniku da ga brejkne bez izgubljenog poena na 5:4, kasnije poklekao u taj-brejku i onda lako izgubio treći set.

Ipak, Siner nije imao snage da pomogne Fonjiniju u dublu protiv najboljeg para na svetu, pa su Italijani ostali bez prilike da se bore za prvu titulu posle 1976. godine.

Protivnika u meču za plasman u finale Hrvati će dobiti u sredu, a nadamo se da će to biti Srbija, koja je predvođena Novakom Đokovićem odradila prvi trening u Madridu pred okršaj sa Kazahstanom.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

VODITELJKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: To je za mene traumatično!