SRBIJA JE OVO ČEKALA DUŽE OD DVE DECENIJE! Stonoteniserke osvojile medalju na Evropskom prvenstvu!

20. 10. 2024. u 18:36

Sjajan rezultat ostvarila je ženska teniska reprezentacija Srbije na Evropskom prvenstvu u Lincu.

СРБИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА ДУЖЕ ОД ДВЕ ДЕЦЕНИЈЕ! Стонотенисерке освојиле медаљу на Европском првенству!

Screenshot / Stonoteniski savez Srbije

Tandem Izabela Lupulesku - Sabina Šurjan osvojio je bronzu u konkurenciji ženskih parova.

One su posle 21 godinu donele prvu stonotenski medalju našoj zemlji u ženskom dublu, a učinile su to uz nekoliko podviga.

Najpre su eliminisale Engleskinju Ho i Italijanku Vivareli u šesnaestini finala, potom je savladan nemački par, a u četvrtfinalu francuski tandem Ženg-Hočar sa 3:0.

U polufinalu, koje je već samo po sebi značilo da je medalja osigurana, suparnice su bile aktuelne šampionke Evrope, Austrijanka Sofija Polcanova i Rumunka Bernadeta Soc.

I, posle velike borbe, odbranu zlata njih dve su i nastavile savladavši naše reprezentativke sa 3:2, po setovima 10:12, 11:4, 11:5, 5:11, 11:3.

Ipak, i pored poraza od apsolutnog favorita, igre koje je tandem Lupulesku - Šurjan prikazao, ne samo zbog osvojene medalje već baš - zbog igre, daju razloge za veliki optimizam pred buduće izazove.

Bonus video: ČIJE JE KOSOVO? Mališani Crvene zvezde su u Moskvi ovako reagovali na povike ruskih navijača (VIDEO)