SRPSKI OLIMPIJAC PAO NA DOPING TESTU: Čeka ga pakao zbog leka za alergiju
Reprezentativac Srbije u plivanju i učesnik Olimpijskih igara u Tokiju Uroš Nikolić bio je pozitivan na doping testu tokom Svetskog prvenstva u Dohi proteklog meseca.
FOTO: Tanjug/AP
To znači da bi mogao da propusti čak i Olimpijske igre, čak i u slučaju minimalne kazne, prema informacijama koje je dobio "Sport klub".
Nikolić je deo srpske štafete na 4×100 slobodnim stilom koja je izborila učešće na Olimpijskim igrama u Parizu jer je u Kataru stigla kao sedma u finalu.
Uroš je pozitivan na zabranjenu supstancu pseudoefedrin, koja se nalazila u leku koji je koristio protiv alergije.
Odmah je uložio žalbu i Svetska antidoping agencija (WADA) je prihvatila da uradi takozvani „retroaktivni tue“, tj. priložio je da je lek koristio u svrhu lečenja. Sada se čekaju dalji koraci i potencijalna sankcija.
Nije se takmičio na Prvenstvu Srbije, što govori da nešto nije u redu.
BONUS VIDEO KLADIONIČARSKE PRIČE: Jokić ima i bezobrazluk
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NORVEŠKA PROTIV TRADICIJE: Francuzi igraju za selektora Dešana
NORVEŠKA i Francuska sastaju se u okviru poslednjeg kola grupne faze Svetskog prvenstva 2026. godine.
26. 06. 2026. u 06:30
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)