NIKOLA PEKOVIĆ U TEŠKOM STANJU: Bivšem košarkašu Partizana se bore za život, ima upalu oba plućna krila
LOŠE vesti stižu iz Crne Gore - bivši košarkaš Partizana i crnogorske reprezentacije Nikola Peković, zaražen je korona virusom i nalazi se u teškom stanju sa upalom oba plućna krila.
Foto: N.Paraušić
Peković je sa simptomima virusa kovid-19 primljen u podgoričku bolnicu pre 15 dana, stanje mu se u međuvremenu pogoršalo i diše uz pomoć respiratora, prenosi Telegraf.
On se od januara ove godine nalazi na funkciji tim menadžera u košarkaškoj reprezentaciji Crne Gore.
Osim za Partizan, Peković je u bogatoj karijeri igrao i za Atlas, Avala Adu, Panatinaikos i Minesota Timbervulvse. Sa Panatinaikosom je 2009. osvojio Evroligu, a 2008. je na NBA draftu bio 31. pik.
U Crnoj Gori, kao i u većini zemalja, poslednjih nedelja zabeležen je skok broja obolelih od korona virusa, a prema poslednjem preseku stanja 344 građana je obolelo od korone.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Uskoro opširnije
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
HRVATI PRIZNALI: "Zašto su nam opravdano poništili gol za 2:2"
HRVATSKA reprezentacija je ispala sa Svetskog prvenstva. Izgubili su od Portugala 2:1 u osmini finala Svetskog prvenstva i završili svoj nastup, dok će Kristijano Ronaldo i drugovi u osmini finala jurišati na komšijsku Španiju.
03. 07. 2026. u 17:09
Komentari (1)