ZVEZDA DOČEKUJE FMP: Sačuvati dve pobede prednosti pred derbi sa Partizanom
PORAZ od Baskonije pred više od 20.000 vatrenih navijača oborio je glave košarkaša Crvene zvezde, svesnih da im je kroz prste iskliznula još jedna prilika da se aktivnije uključe u borbu za plej-in Evrolige.

FOTO: M. Vukadinović
Trener Janis Sferopulos rekao je posle meča da njegovi igrači moraju da imaju kratko pamćenje i okrenu se predstojećim utakmicama, počev od današnje protiv FMP u 17. kolu ABA lige, od 18 časova u "Areni".
Crveno-beli imaju dve pobede više od najbližih pratilaca Budućnosti i Partizana i neophodno je da održe tu distancu pred večiti derbi u narednom kolu, 28. januara pred svojim navijačima. Prvi na Jadranu izgubili su rezultatom 98:87, drugi bi mogao da reši mnoge dileme u poteri za prvim mestom u ligaškom delu.
Iako će i protiv "pantera" igrati bez Nemanje Nedovića i Milenka Topića, verovatno i bez Miloša Teodosića, sve osim 24. pobede u 32. međusobnom duelu u ABA ligi predstavljalo bi prvorazrednu senzaciju. FMP je posle poraza u prethodna dva kola od Cibone i Mege pao na 12. poziciju sa skorom 5-11, uprkos tome što je tokom sezone pokušavao da stabilizuje tim konstantnim promenama u igračkom kadru. Poslednja u nizu je dolazak slovenačkog plejmejkera Matica Rebeca, koji je protiv "cibosa" imao čak 16 asistencija.

SPEKTAKL U MADRIDU: Real ima prednost iz prvog duela, ali Atletiko se neće predati bez lavovske borbe pred 70 000 vernih "jorgandžija"
U revanš utakmici osmine finala Lige šampiona gledaćemo četvrti ovosezonski "Madridski derbi" kada od 21.00 na "Metropolitanu" koplja budu ukrstili Atletiko i Real Madrid. Blagu prednost ima "kraljevski klub" koji je slavio s 2:1 na "Bernabeu", ali Atletiko je oran da ga konačno izbaci u najjačem evropskom takmičenju i sigurno je da nas očekuje 90, a možda čak i 120 minuta vrhunskog fudbala.
12. 03. 2025. u 11:27 >> 11:27

TENISKI HAOS! Afera "Janik Siner - doping", najnovije vesti: "Nije bilo kršenja pravila teniskog antidoping programa!"
Teniski svet je potresla informacija da je Janik Siner bio pozitivan na doping testu. I to dvaput. U aprilu 2024. je on saznao da je "uhvaćen na delu", a potom se branio daleko od očiju javnosti, jer je čitava stvar nekim čudom bila zataškana i niko osim najužih Sinerovih saradnika i onih koji su vršili istragu o tome nisu ništa znali. Kada je za to saznao čitav svet - već je bio oslobođen optužbi. Potom je Svetska anti-dopint agencija (VADA) podnela žalbu, a onda se desio šok-obrt: maltene je poručeno "sve je u redu". Sada ulje na tu tenisku vatru doliva organizacija od koje je sve počelo, a iz koje tvrde "da nikakvog doping prekršaja nije bilo"
12. 03. 2025. u 17:15

TRAMPOV UNUK IMA SRPSKO IME: Nosili ga naši slavni vitezovi i vladari - ima jaku simboliku u porodici predsednika SAD
DONALD Tramp Mlađi, sin američkog predsednika, posetio je Beograd radi sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
12. 03. 2025. u 10:36 >> 10:37
Komentari (0)