"SVI SMO RAZOČARANI": Lučić se obratio medijima posle dolaska reprezentacije u Beograd
KAPITEN košarkaške reprezentacije Srbije Vladimir Lučić rekao je danas da je njegovim saigračima teško pao poraz od Italije u osmini finala Evropskog prvenstva u Berlinu.
FOTO: FIBA.Basketball
- Niko od nas nije nešto preterano spavao. Mišljenja su ista, Italija je zasluženo slavila. Dobro smo počeli. Pali smo u četvrtoj četvrtini i na kraju izgubili - rekao je Lučić medijima po sletanju iz Berlina na aerodromu "Nikola Tesla".
On je istakao da igrači sa selektorom Svetislavom Pešićem još nisu analizirali meč sa "azurima".
- Još je sve sveže. Promašili smo veliki broj otvorenih šuteva u drugom poluvremenu. Oni su posle isključenja selektora Đanmarka Poceka odreagovali kao ekipa. Pokupili su samopouzdanje i zasluženo su pobedili.
Krilni igrač Bajerna je ponovio da su srpski košarkaši teško podneli poraz.
- Nisam imao šta bilo kome da govorim, svi smo razočarani, jer smo imali velika očekivanja. U sportu se dešavaju ovakve stvari.
Lučić je istakao da je Srbija imala dovoljno jake protivnike u grupi D. Naša selekcija je bila prva u grupi, a ostvarila je pobede protiv Izraela, Holandije, Češke, Poljske i Finske.
- Ekipe koje su bile sa nama u grupi i rezultati u osmini finala Evropskog prvenstva pokazuju da su kvalitetnije nego što su pokazale protiv nas. Imali smo u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo dva teška meča sa Grčkom i Turskom. Nisu nam nedostajale teške utakmice.
Za kraj je istakao da žali što naša selekcija nije stigla do same završnice takmičenja.
- Odnos koji smo izgradili kao ekipa, hemija koju smo imali je bila izvanredna. Dosta smo pričali sinoć. Mi smo ekipa samo za poželeti za druženje. Iz tog razloga nam poraz još teže pada - naveo je Lučić.
BONUS VIDEO: Poslednje pripreme "orlova" pred meč Srbija - Italija na Evropskom prvenstvu u košarci
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SLAVLjE U PORODICI ĐOKOVIĆ: Oženio se Đorđe, supruga Saška zablistala u venčanici (FOTO)
12. 09. 2022. u 12:41
POČINjE NOVA ERA EVROLIGE: Dejan Bodiroga postaje predsednik elitnog takmičenja
12. 09. 2022. u 14:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ BAJKE: Zverev staje na put najlepšoj priči Vimbldona
ARTUR Feri osvojio je srca mnogih ljubitelja tenisa širom sveta sjajnim nastupom na Vimbldonu, ali verujemo da će se njegova avantura danas okončati pošto će sa suprotne strane mreže na "Centralnom terenu" biti moćni Saša Zverev (14.30).
10. 07. 2026. u 12:00
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)