NI DRŽAVE, NI HIMNE, NI TIMA: Španija ubedljiva u prvom poluvremenu (VIDEO)
GOLOVIMA Ferana Toresa i Danija Olma fudbalska reprezentacija Španije vodi u Sevilji protiv izabranog tima takozvanog Kosova.
Tanjug
Kao što je domaćin i najavio, u televizijskom prenosu nije mogla da se čuje "himna" takozvanog Kosova, niti da se vidi zastava veštačke tvorevine, ali su ljubitelji fuddbala mogli da vide dva gola u mreži golmana Torina Samira Ujkanija.
Podsetimo, Španija ne priznaje tzv. Kosovo kao državu, a zakoni ove zemlje ne dozvoljavaju da se himna nepriznate države emituje na javnoj televiziji. Članovi kosovske delegacije dobiće posebne vize, van pasoša u koje neće biti utisnut žig španske države.
U grupi B kvalifikacija za odlazak na Mundijal vodi Švedska sa šest bodova, ispred Španije koja ima četiri i Grče sa jednim bodom. Gruzija i izabrani tim kosovskih separatista su bez bodova.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SUSRET RANjENIH ORLOVA: U duelu mundijalskih gubitnika oslabljena Nigerija gostuje Poljskoj
Poljska i Nigerija odigraće prijateljsku utakmicu u Varšavi na stadionu PGE Narodovi.
03. 06. 2026. u 07:30
UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti
Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome više od četiri godine, Rusija je bila na udaru mnogih sankcija. Ipak, iako se "specijalna vojna operacija", kako Ruska Federacija naziva taj krvavi sukob, nastavlja - najnovije vesti koje objavljuje jedno rusko ministarstvo - oduševilo je celu zemlju, a šokiralo Ukrajince.
02. 06. 2026. u 20:42
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)