ZATVOR ZBOG PREMLAĆIVANJA ENGLEZA: Ruski huligani dobili 13 godina robije

Pavel Kosov i Mihael Ivkin, dvojica ruskih huligana koji su tokom nereda u Marseju pre meča Engleske i Rusije na Evropskom prvenstvu 2016. godine zverski pretukli engleskog navijača Endrua Bejča, osuđeni su na 13 godina zatvora.

ЗАТВОР ЗБОГ ПРЕМЛАЋИВАЊА ЕНГЛЕЗА: Руски хулигани добили 13 година робије

EPA/PETER POWELL

Nakon napada 55-godišnji Bejč je ostao paralizovan sa drugim ozbiljnim povredama i lekari su mu jedva spasli život.

On se uopšte ne seća da je bio u Francuskoj tokom Evropskog prvenstva.

Kosov je oborio Bejča na pločnik i tukao ga dok je ležao u nesvesti, a Ivkin ga je darao metalnom šipkom.

Sud osudio je Kosova na 10 godina zatvora, dok je Ivkin osuđen na tri godine zatvora. Njima je zauvek zabranjen ulazak u Francusku.

Pošto su njih dvojica uhapšeni u februaru 2018. godine, Ivkin će uskoro biti pušten.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (1)

VELIKA VINA NASTAJU NA VELIKIM LOKACIJAMA: Otkrivamo zašto vinarija Erdevik i Fruška gora imaju idealne uslove za šardone