Juventus nije nepobediv: Napoli osvojio Kup Italije posle penala
Fudbaleri Napolija osvojili su večeras Kup Italije, pošto su u finalu u Rimu pobedili Juventus posle boljeg izvođenja penala sa 4:2.
Tanjug/AP
Obe ekipe imale su prilike tokom utakmice, a dobru je propustio srpski igrač Nikola Maksimović u samoj završnici. Meč je završen bez pogodaka pa su osvajača Kupa odlučili penali.
Prvi penal šutnuo je fudbaler Juventusa Paulo Dibala, ali mu je golman Aleks Meret odbranio. Napoli je poveo golom Lorenca Insinjea, a zatim je Juventus ponovo promašio penal, jer je neprecizan bio Danilo.
Drugi gol za Napoli postigao je Mateo Politano, a zatim je strelac za crno-bele bio Leonardo Bonući. Siguran u timu Napolija zatim je bio Nikola Maksimović, a sa druge strane precizan je bio Aron Remzi.
Odlučujući pogodak postigao je Arkadijuš Milik.
Napoli je osvojio šesti Kup (1962, 1976, 1987, 2012, 2014), dok je Juventus jurio 14. trofej. To je prvi trofej Đenara Gatuza u trenerskoj karijeri.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAVIJAČI U ČETIRI UJUTRU ČEKALI SELEKTORA DA SE OBRAČUNAJU! Haos zbog ispadanja sa Mundijala (VIDEO)
Reprezentacija Južne Koreje doživela je neuspeh na Mundijalu pošto nije prošla grupu, što je razbesnelo njihove navijače.
30. 06. 2026. u 15:24
"DRAGO MI JE ŠTO JE IRAN ISPAO SA MUNDIJALA!" Američki sekretar Malin ne krije zadovoljstvo
Američki sekretar za unutrašnju bezbednost Markvejn Malin izjavio je da mu je drago što je reprezentacija Irana eliminisana sa Svetskog prvenstva u fudbalu i da je veoma sretan što su otišli.
30. 06. 2026. u 11:51
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)