ZVEZDINA SVETLA BUDUĆNOST: Dvojica omladinaca debitovala za prvi tim u ovoj sezoni

Aleksandar Todorović

15. 02. 2024. u 12:52

Generacija fudbalera Crvene zvezde, koji su rođeni 2007. godine, za korak je ispred svih, pošto su za prvi tim tokom jesenjeg dela sezone debitovali Veljko Milosavljević i Andrija Maksimović, saopštio je danas šampion Srbije.

ЗВЕЗДИНА СВЕТЛА БУДУЋНОСТ: Двојица омладинаца дебитовала за први тим у овој сезони

FOTO: FK Crvena zvezda

Milosavljević i Maksimović se nalaze među pet najmlađih debitanata u istoriji Crvene zvezde.

 - Milosavljević je na teren izašao sa 16 godina, tri meseca i 20 dana, u Kup utakmici protiv kruševačkog Trajala i odigrao 12 minuta u pobedi rezultatom 6:0. On je postao treći najmlađi debitant u Zvezdinoj istoriji. Reč je o štoperu rodom iz Požarevca koji je sa svojih 190 centimetara selektiran još u ranom igračkom uzrastu, te je od prvih dana u mlađim selekcijama pokazivao ogroman potencijal. Dugačkog koraka i prefinjene tehnike, uz vrhunsku skok igru, predstavlja modernog štopera - navodi se u saopštenju Crvene zvezde i dodaje da su utakmice na pripremama u Pafosu potvrdile da je Milosavljević budućnost "crveno-belih".

Andrija Maksimović je rođen petog juna 2007. u Novom Pazaru.

 - Godinama se već priča o ogromnom potencijalu Maksimovića, koji predstavlja klasičnu 'desetku' koju fudbalski romantici potenciraju kao najlepšu, ali i najzahtevniju. Za prvi tim Crvene zvezde zaigrao je sa 16 godina, šest meseci i danom, kada je na terenu protiv niškog Radničkog proveo čitavo drugo poluvreme, u trijumfu rezultatom 5:0 i postao peti najmlađi debitant u klupskoj istoriji. I tada je potvrdio da ima neverovatan pregled igre, kao i tehniku, što se kasnije demonstriralo i na zimskim pripremama, kada mu je Vladan Milojević, kao i 'klasiću' Milosavljeviću ukazao šansu, na nekoliko mečeva. I on je, kao i Milosavljević u Zvezdu doveden u ranom uzrastu, što govori o skauting mreži našeg kluba, ali i radu ljudi iz Omladinske škole koji su ih potom 'oblikovali' - dodaju iz Crvene zvezde.

"Crveno-beli" podsećaju da je šansu na pripremama dobio još jedan fudbaler rođen 2007. godine - Vuk Draškić, dok je protiv Trajala debitovao i sedamnaestogodišnji Veljko Vukojević.

Najmlađi debitant u istoriji Crvene zvezde je Ivan Ilić. On je debitovao na meču sa Spartakom sa 16 godina i 15 dana.

BONUS VIDEO: MALO SREĆE NIJE NA ODMET: Gol kojim je Olajinka doneo 2:0 Zvezdi protiv Voždovca

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

BURA SE NASTAVLJA! Da li je moguće? Evo šta će biti sa ATP listom posle sramnog kažnjavanja Sinera koji je priznao doping