ARGENTINAC NAJAVIO KRAJ KARIJERE: Osvajač Mundijala u Kataru se povlači iz reprezentacije

Filip Milošević

24. 11. 2023. u 13:43

Fudbaler Benfike Anhel Di Marija najavio je da će se posle Kupa Amerike povući iz nacionalnog tima Argentine.

АРГЕНТИНАЦ НАЈАВИО КРАЈ КАРИЈЕРЕ: Освајач Мундијала у Катару се повлачи из репрезентације

FOTO: AP/Tanjug

Zanimljivo je da ova vest stiže samo dan pošto je objavljen snimak njegovog sukoba sa navijačima Brazila u Rio de Žaneiru. Kamere su zabeležile momenat na „Marakani“ kada su ga navijači Brazila polivali pivom sa gornjeg nivoa tribina, na šta je on odgovorio pljuvanjem u njihovom pravcu.

Posle svega, Di Marija, koji je 16 godina nosio dres „Gaučosa“, na 136 mečeva za nacionalni tim postigao je 29 golova.

- Kup Amerike biće poslednji put da nosim dres Argentine. Uz bol i sa velikom knedlu u grlu kažem zbogom najlepšoj stvari koja mi se dogodila u karijeri, oblačio sam ga, znojio se u tom dresu i nosio ga sa ponosom. Hvala navijačima, porodici, prijateljima i kolegama iz tima, pišemo istoriju i tako će biti večno. Napred Argentina - poručio je između ostalog na Instagramu.

Di Marija je sa Mesijem i drugovima osvojio Kup Amerike 2021. i Svetski kup 2022. godine.

Kup Amerike održaće se od 20. juna do 14. jula 2024.

BONUS VIDEO: Vatromet i slavlje "orlova" - Srbija je na EURO nakon 24 godine

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SPEKTAKL U MADRIDU: Real ima prednost iz prvog duela, ali Atletiko se neće predati bez lavovske borbe pred 70 000 vernih jorgandžija

SPEKTAKL U MADRIDU: Real ima prednost iz prvog duela, ali Atletiko se neće predati bez lavovske borbe pred 70 000 vernih "jorgandžija"

U revanš utakmici osmine finala Lige šampiona gledaćemo četvrti ovosezonski "Madridski derbi" kada od 21.00 na "Metropolitanu" koplja budu ukrstili Atletiko i Real Madrid. Blagu prednost ima "kraljevski klub" koji je slavio s 2:1 na "Bernabeu", ali Atletiko je oran da ga konačno izbaci u najjačem evropskom takmičenju i sigurno je da nas očekuje 90, a možda čak i 120 minuta vrhunskog fudbala.

12. 03. 2025. u 11:27 >> 11:27

TENISKI HAOS! Afera Janik Siner - doping, najnovije vesti: Nije bilo kršenja pravila teniskog antidoping programa!

TENISKI HAOS! Afera "Janik Siner - doping", najnovije vesti: "Nije bilo kršenja pravila teniskog antidoping programa!"

Teniski svet je potresla informacija da je Janik Siner bio pozitivan na doping testu. I to dvaput. U aprilu 2024. je on saznao da je "uhvaćen na delu", a potom se branio daleko od očiju javnosti, jer je čitava stvar nekim čudom bila zataškana i niko osim najužih Sinerovih saradnika i onih koji su vršili istragu o tome nisu ništa znali. Kada je za to saznao čitav svet - već je bio oslobođen optužbi. Potom je Svetska anti-dopint agencija (VADA) podnela žalbu, a onda se desio šok-obrt: maltene je poručeno "sve je u redu". Sada ulje na tu tenisku vatru doliva organizacija od koje je sve počelo, a iz koje tvrde "da nikakvog doping prekršaja nije bilo"

12. 03. 2025. u 17:15

Komentari (0)

RUSIJA JE ZGROŽENA: Dobila je ovu vest i ne može da veruje da se to dogodilo