PIKSI SE BAŠ OPARIO! Selektor Srbije zaradio mnogo novca plasmanom na Evropsko prvenstvo, a nešto je završilo i na računu igrača
Fudbaleri Srbije su bogato nagrađeni za plasman na Evropsko prvenstvo 2024, a još bogatije njihov selektor Dragan Stojković Piksi.
FOTO: M. Vukadinović
Kako pišu domaći mediji, Fudbalski savez Srbije je od UEFA za plasman u Nemačku dobio 9.500.000 evra, a 40 odsto od toga ide kao premija igračima (po 100.000 evra), dok će selektor dobiti 12 odsto ukupne premije.
Prevedeno u novac, Piksi će od FSS-a na ime premije dobiti 1.140.00 evra. Ako "orlovi" u Nemačkoj izbegnu bruku iz Katara, mogu da zarade još dosta novca, samo od igranja u grupnoj fazi. Svaka pobeda vredi milion evra, a remi pola miliona.
Ako bi se plasirali u osminu finala, FSS bi dobio dodatnih 1.500.000 evra. Plasman u četvrtfinale vrednuje se sa još 2.500.000 evra. Za polufinale je nagrada 4.000.000 evra. Pobednika EP čeka 8.000.000 evra, a poraženog tri miliona manje.
Preporučujemo
ŠTA KAŽU KLADIONICE? Evo kolike su šanse Srbije da osvoji Evropsko prvenstvo
20. 11. 2023. u 13:22
BUGARI NAM DOŠLI GLAVE: Cela Srbije će večeras gledati ove dve utakmice
20. 11. 2023. u 08:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
HRVATI PRIZNALI: "Zašto su nam opravdano poništili gol za 2:2"
HRVATSKA reprezentacija je ispala sa Svetskog prvenstva. Izgubili su od Portugala 2:1 u osmini finala Svetskog prvenstva i završili svoj nastup, dok će Kristijano Ronaldo i drugovi u osmini finala jurišati na komšijsku Španiju.
03. 07. 2026. u 17:09
Komentari (6)