ZAŠTO GRADIMO STADIONE? LJudi vole da gledaju fudbal, da sklonimo decu od ulica

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić tokom gostovanja na TV Pink u emisiji "Novo jutro" govorio je o izgradnjama stadiona u našoj zemlji.

ЗАШТО ГРАДИМО СТАДИОНЕ? Људи воле да гледају фудбал, да склонимо децу од улица

Foto: Ministarstvo finansija

On je istakao da se stadioni grade zbog toga što ljudi u Srbiji vole fudbal.

- A zašto stadioni? Zato što nemamo stadione. Zato što ljudi vole da gledaju fudbal.  Da sklonimo decu od ulice, stadione ćemo dati stranim agencijama da vode - rekao je Vučić.

Govoreći o pojedincima koji kritikuju sve kaže da su oni ostali u prošlosti.

- Ljudi su ostali u prošlosti. Oni su na nivou da je plata u Srbiji 250 evra. Oni samo kukaju. Nećete se osloboditi ove vrste kritika, ali ona je besmislena, ali ona nas tera da radimo više - rekao je Vučić.

Podsetimo, do sada su urađeni stadioni u Loznici, Leskovcu, Zaječaru, a u decembru 2026. godine biće izgrađen Nacionalni stadion na kome će igrati reprezentacija Srbije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

MATEMATIKA JE JASNA: Hrvatima je potreban bod da se plasiraju u nokaut fazu Svetskog prvenstva!

MATEMATIKA JE JASNA: Hrvatima je potreban bod da se plasiraju u nokaut fazu Svetskog prvenstva!

Hrvatska i Gana odigraće jedan od najzanimljivijih mečeva poslednjeg kola grupne faze Svetskog prvenstva, pošto će direktan okršaj u Filadelfiji odlučiti ko nastavlja, i sa koje pozicije, takmičenje iz grupe "L". Afrička selekcija je već na četiri boda i jednom nogom je u šesnaestini finala, dok "kockasti" nemaju pravo na grešku i moraju osvojiti bar jedan poen kako bi prošli dalje.

27. 06. 2026. u 08:00

Komentari (185)

UPRAVLJANI RAST NASUPROT LINEARNOJ DOBITI: Gde investiraju banke koje menjaju tržišnu dinamiku?