DUŠAN (SILNI) TADIĆ DALEKO ISPRED SVIH: Srbin je toliko nadmoćan da mu niko nije ravan!
DUŠAN Tadić jedan je od najboljih veznih fudbalera modernog fudbala, a da to nije samo floskula govori i statistika sjajnog srpskog fudbalera.
FOTO: N. Paraušić
Tadić je bio u trci sa argentinskom zvezdom Lionelom Mesijem kada je najbolji asistent na godišnjem nivou u pitanju. Stao je na koti od 35, a kada pogledamo koliki je broj kreiranih šansi, nema mu ravnog.
Koliko je nadmoćan govori podatak da ih ima duplo više od najbližeg pratioca. Tadić je kreirao 150 prilika za gol, a Stiven Bergujs "samo" 89 šansi. Adam Maher je stvorio 71 šansu, Luis Sinistera 70, a Džoi Virman 68 prilika.
Kad se to ima u vidu, nije čudno što je Ajaks aktuelni prvak Holandije i što u Ligi šampiona igra nokaut fazu bez poraza.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
"NAJVEĆI" PREKRŠIO ZAVET ĆUTANjA: Željko Obradović progovorio o bolnoj rani
30. 12. 2021. u 10:10
SRBIN PRED TRANSFEROM KARIJERE: Italijanski gigant "kaparisao" Piksijevog "orla"
30. 12. 2021. u 11:31
"NAJVEĆI" PREKRŠIO ZAVET ĆUTANjA: Željko Obradović progovorio o bolnoj rani
30. 12. 2021. u 10:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SUSRET RANjENIH ORLOVA: U duelu mundijalskih gubitnika oslabljena Nigerija gostuje Poljskoj
Poljska i Nigerija odigraće prijateljsku utakmicu u Varšavi na stadionu PGE Narodovi.
03. 06. 2026. u 07:30
UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti
Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome više od četiri godine, Rusija je bila na udaru mnogih sankcija. Ipak, iako se "specijalna vojna operacija", kako Ruska Federacija naziva taj krvavi sukob, nastavlja - najnovije vesti koje objavljuje jedno rusko ministarstvo - oduševilo je celu zemlju, a šokiralo Ukrajince.
02. 06. 2026. u 20:42
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)