OSTRIGE UGROŽAVAJU VESLAČE: Muke organizatora u Tokijskom zalivu

DOMAĆINE OI, pored virusa korona, sada muče i - ostrige. Naime, staza "SI Forest" u Tokijskom zalivu, koja će biti domaćin veslačkih događaja i kanu slaloma, bila je spremna pre roka, ali niko nije računao na neželjene posetioce.

ОСТРИГЕ УГРОЖАВАЈУ ВЕСЛАЧЕ: Муке организатора у Токијском заливу

FOTO: VSS/Anđela Nišević


Ogroman broj ostriga prikačio se za bove namenjene zaustavljanju talasa, a otkrivene su kada su zbunjeni zvaničnici počeli da istražuju zašto su one počele da tonu. Zbog toga je oprema položena u rasponu od 5,6 kilometara morala da se odvuče na obalu i da popravi ili da je timovi ronilaca očiste na licu mesta.

Ukupno su uklonili 14 tona ostriga. Zvaničnici su otkrili da su u pitanju magaki ostrige, koje su izuzetno popularan delikates tokom zime u Japanu.

Takmičenje u veslanju počinje već prvog dana Igara, u petak 23. jula.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: Popović nas je naterao...