ZVEZDINA EMOTIVNA PROSLAVA: Da se nebo opet otvori...
EMOTIVNOM proslavom, u prisustvu brojnih legendi, fudbalski klub Crvena zvezda obeležio je danas tri decenije od istorijske titule prvaka Evrope osvojene u Bariju.
FOTO: M. Vukadinović
Kapiten šampionskog tima Stevan Stojanović ponovo se prisetio čuvene utakmice na stadionu "Sveti Nikola", odbranjenog penala Manuelu Amorosu i trenutka kada je podigao čuveni "ušati trofej".
- Biću kratak, ponosan sam što sam bio kapiten tim momcima, velikim fudbalerima i velikim ljudima - skoro kroz suze rekao je Stojanović.
Čovek koji je bio tvorac tima, tada direktor, a sada počasni predsednik Dragan Džajić, takođe nije krio emocije.
- Napravili smo nešto veliko, lepo je da se prisećamo. Sada je još teže, verujem da je sadašnje rukovodstvo, koje je napravilo veliki uspeh povratkom Zvezde na mapu Evrope, na pravom putu. Voleo bih da za mog života opet ponovimo ovakav uspeh - istakao je Džajić.
O kreiranju šampionskog tima govorio je tadašnji i sadašnji predsednik Svetozar Mijailović, a svečanosti su prisustvovali i šampioni Evrope Slobodan Marović, Dragiša Binić, Vlada Stošić, Goran Vasilijević, Željko Kaluđerović.
Trener šampiona iz Barija Ljupko Petrović poslao je pozdravnu video poruku iz Vijetnama, gde trenutno ima angažman.
Zvezda je u finalu tadašnjeg Kupa šampiona savladala Olimpik iz Marselja 0:0 - 5:3 penalima.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
OBALA SLONOVAČE NIJE MAČJI KAŠALj: Dešan odmara evropske prvake u jednoj od poslednjih provera pred start Mundijala
FRANCUSKA započinje završne pripreme za Svetsko prvenstvo u četvrtak uveče, kada će na stadionu „Božuar” u Nantu ugostiti selekciju Obale Slonovače.
04. 06. 2026. u 10:28
I POLICIJCI ZAPANjENI: Neverovatno šta su zaplenili
Ponekad su i pripadnici policije zatečeni onim što pronađu.
04. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)