KORONA PRESEK ZA REPUBLIKU SRPSKU: Novozaraženo 649, preminulo devet
U POSLEDNjA 24 sata u Republici Srpskoj preminulo je devet osoba kod kojih je potvrđeno prisustvo virusa korona, a novozaraženo je 649 osoba, što je novi negativni dnevni rekord.
D, Pozderović
U Institutu za javno zdravstvo navode da je testiran 1.371 uzorak, a virus je potvrđen kod 345 muškaraca i 304 žene. Od toga 136 je mlađe, 428 srednje i 85 osoba starije životne dobi.
Najviše je zaraženih ponovo u Banjaluci 187.
Broj hospitalizovanih neprekidno raste i trenutno se u bolnicama nalazi 598 pacijenata. Od toga je 225 u UKC Republike Srpske, te 373 u opštim bolnicama.
U Republici Srpskoj je od početka epidemije potvrđeno 16.356 slučajeva zaraze. Preminulo je 400 osoba, a oporavilo se 8.194.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)