RADOVAN KARADŽIĆ DANAS PUNI 76 GODINA: Prvi predsednik RS bez slavlja u ćeliji britanskog zatvora
PRVI predsednik RS Radovan Karadžić danas puni 76 godina.
Arhiva
Rođen je 19. juna 1945. godine u Petnjici kod Šavnika.
Međutim, umesto na slobodi u Srbiji, Radovan Karadžić rođendan dočekuje u ćeliji zatvora u Velikoj Britaniji sa okorelim kriminalcima.
Podsećamo, Radovan Karadžić uhapšen je u Srbiji i izručen je u Haški tribunal 2008. godine za vreme vlasti DS Borisa Tadića i DSS Vojislava Koštunice.
U Haškom tribunalu Karadžić je osuđen na doživotnu robiju i nepravično poslat na izdržavanje kazne u Veliku Britaniju.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (4)