IZRAELSKO PALESTINSKI RAT: Uništeno najmanje 2.000 stambenih jedinica u Gazi

Танјуг

22. 05. 2021. u 16:39

ZAMENIK ministarstva za radove i stanovanje u Gazi Nadži Sarhan izjavio je danas da prva procena pokazuje da je najmanje 2.000 stambenih jedinica uništeno u borbama između Izraela i palestinskih militantnih grupa u Gazi.

ИЗРАЕЛСКО ПАЛЕСТИНСКИ РАТ: Уништено најмање 2.000 стамбених јединица у Гази

Foto: Tanjug/AP Photo

Palestinski zvaničnik rekao je danas za AP da je više od 15.000 drugih jedinica delimično uništeno u 11-dnevnom ratu.

Izrael je pokrenuo stotine vazdušnih napada na pojas Gaze, gađajući stambene, poslovne i vladine zgrade, tvrdeći da napada lokacije na kojima Hamas ima kancelarije i resurse.

Foto: Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Sarhan kaže da su uništene četiri džamije zajedno sa desetinama policijskih prostorija u Gazi. Dodaje da je većina fabrika u industrijskoj zoni Gaze uništena ili oštećena.

Prema Sarhanovoj proceni, finansijski gubici u borbama iznose 150 miliona dolara. Kaže da je procena još uvek u toku.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

BURA SE NASTAVLJA! Da li je moguće? Evo šta će biti sa ATP listom posle sramnog kažnjavanja Sinera koji je priznao doping