GRANATIRANO SELO U LUGANSKOJ OVLASTI: Kijev krši dogovor o prekidu vatre
UKRAJINSKE oružane snage su još jednom prekršile dogovor o prekidu vatre u zoni odgovornosti samoproglašene Narodne Republike Luganska, saopšteno je danas iz Luganskog Informativnog Centra, koji se poziva na izvor iz Zajedničkog centra za kontrolu i koordinaciju prekida vatre.
Foto: Instagram
U izveštaju TASS navodi da je granatirano područje kod sela Želobok, kao i da su koriščene protivtenkovske rakete i protivoklopni ručni bacači tipa RPG-7.
Od 27. jula 2020. godine, Kontakt grupa za Istočnu Ukrajinu uvela je dodatne mere za kontrolu prekida vatre u oblasti Donbasa.
Prema sporazumu iz 2020. godine, sukobljenim stranama u Donbasu je zabranjeno izvođenje ofanzivnih i izviđačkih operacija, korišćenje bilo koje vrste borbene avijacije, otvaranje vatre i razmeštanje teškog naoružanja u naseljenim oblastima, jedna od ključnih odredbi je primena disciplinskih mera u slučaju kršenja prekida vatre.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (1)