NEOBIČAN SUDSKI SLUČAJ U VELIKOJ BRITANIJI: Traži izdržavanje u 41.godini
U NEOBIČNOM slučaju u Velikoj Britaniji, nezaposleni oksfordski diplomata doveo je roditelje pred sud u bizarnom pokušaju da ga finansijski pomažu čitav život iako već sada ima 41 godinu.
Depositphotos
Uprkos tome što ima diplomu prava s prestižnog Oksforda, Faiz Sidikvi tvrdi da potpuno zavisi o svojim roditeljima koji žive u Dubaiju.
U sudskim spisima koji su isplivali u medijima, on se opisuje kao "ranjivo" odraslo dete sa zdravstvenim problemima, i tvrdi da prestankom izdržavanja njegovi bogati roditelji krše njegova ljudska prava.
Diplomirani pravnik koji nije radio od 2011. godine besplatno živi u stanu od 1,14 miliona dolara u vlasništvu njegove majke Rakshande (69) i oca Javeda (71) u londonskom Hajd Parku. Osim toga, roditelji mu plaćaju i račune, daju 550 dolara džeparca nedeljno, ali su mu zapretili prestankom finansiranja zbog ozbiljne svađe koju su imali.
Ovo nije prvi put da se Faiz Sidikvi pojavio u medijima. Pre nekoliko godina završio je u vestima jer je tužio Oksford tvrdeći da mu ovaj univerzitet nije pružio adekvatno obrazovanje, što ga je navodno spričilo da stekne prvorazrednu diplomu i uticalo na njegovu karijeru pravnika. Gubitak je procenio na 1,4 miliona dolara, ali sudija je odbacio njegov zahtev.
Sidikvi, koji je radio u nekoliko pravnih kompanija do 2011. godine, pokrenuo je prošle godine postupak protiv svojih roditelja tražeći izdržavanje, ali ga je sudija odbio. Sada je prosleđen Apelacionom sudu i smatra se značajnim slučajem koji bi mogao uticati na prava svakog roditelja iz Velike Britanije.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ŠEST GRADOVA U PLAMENU! Novi sukob Amerike i Irana preti da preraste u nešto veće
11. 07. 2026. u 10:29
"ISKANDERI" ZADALI VELIKI PROBLEM PVO: Ukrajina otkrila koliko ruskih raketa je presrela
11. 07. 2026. u 09:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)