ODLOŽENO SUĐENJE DONALDU TRAMPU: Slučaj pred Senatom tek 08. februara
SUĐENjE o opozivu bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa počeće u američkom Senatu u nedelji koja počinje 8. februara, saopštio je lider većine u Senatu Čak Šumer.

Foto: EPA/Depositphotos
Prethodno je objavljeno da će američki Predstavnički dom u ponedeljak dostaviti Senatu predlog za opoziv Trampa, optužujući ga za podsticanje na pobunu.
Šumer je rekao da će time započeti sudski proces koji bi mogao da mu "zatvori vrata" za ponovno kandidovanje na predsedničkim izborima.
Lider republikanaca u Senatu, Mič Mekonel, prethodno je predložio da se početak suđenja za opoziv Trampu pomeri za nedelju dana ili više, kako bi Tramp imao vremena da pripremi odbranu.
Demokrate iz Predstavničkog doma, koje su prošle sedmice glasale za opoziv Trampa nakon što je optužen za podsticanje nereda na Kapitolu 6. januara, nagovestile su da žele brzo suđenje dok predsednik Džo Bajden započinje svoj mandat, rekavši da je to neophodno da bi zemlja i Kongres krenuli dalje, podseća Glas Amerike.
Međutim, Mekonel je svojim republikanskim kolegama u četvrtak rekao da će kratko odlaganje dati Trampu vremena da se pripremi i sastavi svoj pravni tim, što bi osiguralo pravedan postupak.
Preporučujemo

SUĐENjE TRAMPU SLEDEĆE NEDELjE: Demokrate nastavljaju hajku na bivšeg predsednika
22. 01. 2021. u 17:05

KONGRES IZGLASAO OPOZIV TRAMPA! Senat će odlučivati o uklanjanju predsednika SAD sa funkcije
13. 01. 2021. u 15:18 >> 22:42

TRAMPU ZABIJAJU NOŽ U LEĐA: Jedan po jedan saborac napušta američkog predsednika
13. 01. 2021. u 11:49

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

MILICA BEZ POSLA: Tragačica dobila otkaz, završila na Birou za zapošljavanje - kao tehnološki višak! Od tada nije našla novi
JOKANOVIĆEVA se nalazi na Birou za zapošljavanje, a ovu temu javno je pokrenula voditeljka RTS-a Tanja Peternek Aleksić.
28. 03. 2025. u 15:24
Komentari (0)