„PAZI, TO JE ZAMKA!” Zarif upozorio Trampa
IRANSKI ministar spoljnih poslova Mohamad Džavad Zarif pozvao je danas američkog predsednika Donalda Trampa da ne bude "zarobljen" navodnim izraelskim planom da izazove rat napadima na američke snage u Iraku koji bi bili pripisani Iranu, javlja Rojters.
Foto: AP Photo/Evan Vucci, File
- Nova obaveštajna služba iz Iraka ukazuje na to da izraelski agenti-provokatori planiraju napade na Amerikance - stavljajući odlazećeg Trampa u lažni slučaj casus belli - napisao je Zarif u tvitu objavljenom na godišnjicu američkog ubistva visokog iranskog generala Kasema Sulejmanija udarom drona u Iraku.
On je upozorio Trampa da "pazi na zamku", jer će "svaki vatromet rikošetirati", napisao je Zarif.
Esmail Gani, koji je nasledio Sulejmanija na čelu elitnih snaga Kuds, specijalne jedinice Revolucionarne garde, rekao je u petak da je Iran i dalje spreman da odgovori.
Vašington za redovne raketne napade na američke objekte u Iraku, uključujući i američku ambasadu, krivi miliciju koju podržava Iran. Nijedna poznata grupa koju podržava Iran nije preuzela odgovornost.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ŽESTOKE REČI EKSPERTA O BAJDENU: On ne može da reši nijedan američki problem
02. 01. 2021. u 15:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)