TRAMP SE OSEĆA LOŠE ZBOG OSTAVKE JAPANSKOG PREMIJERA: Želim da odam najviše poštovanje Abeu, svom velikom prijatelju
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izrazio je zabrinutost i istakao da se oseća veoma loše zbog odluke japanskog premijera Šinzoa Abea da iz zdravstvenih razloga ode sa funkcije.

Foto: EPA
- Želim da odam svoje najviše poštovanje premijeru Šinzou Abeu, svom velikom prijatelju", rekao je Tramp novinarima u petak u predsedničkom avionu "Er for uan".
Kako navodi Rojters, Tramp je najavio da će Abeu uputiti telefonski poziv.
Odluku o ostavci Abe je objavio juče, a njegov premijerski staž - duži od staža bilo kog dosadašnjeg premijera Japana - okončan je zbog ulceroznog kolitisa, oboljenja od kojeg pati godinama.
Abe je bio prvi inostrani lider koji se sa Trampom sreo posle izbora za predsednika SAD, a njih dvojica su razvili bliske lične odnose i često su igrali golf i održavali sastanke i telefonske razgovore.
U obraćanju javnosti povodom ostavke, Abe je rekao da jačanje američko-japanskog vojnog saveza doprinosi snazi vojnog odvraćanja koju poseduje Japan.
Preporučujemo

ĐOKOVIĆ OTKRIO: Otrovali su me u Australiji, imao sam visok nivo teških metala u krvi
NAJBOLjI srpski teniser Novak Đoković otkrio je da je pre tri godine kada je deportovan iz Australije otrovan hranom u imigracionom hotelu, gde je bio smešten.
09. 01. 2025. u 21:40

AMERIKANCI OBJAVILI MAPE SA RATIŠTA: Rusija nastavlja prodor dublje u Ukrajinu, vraća teritoriju u Kurskoj oblasti (FOTO)
RUSIJA nastavlja da prodire dublje u Ukrajinu i vraća sopstvenu teritoriju u Kurskoj oblasti, pokazuju najnovije mape sa ukrajinskog ratiša koje je objavio Institut za proučavanje rata (ISW).
09. 01. 2025. u 20:45

TITOV SIN SE TUŽI SA HRVATSKOM: OZNA ga naterala da potpiše da se odriče nasledstva
IMANjE Josipa Broza Tita u Samoboru u Hrvatskoj, udaljeno samo kilometar od centra grada, nekada je bila jedna od njegovih privatnih rezidencija.
12. 01. 2025. u 20:00
Komentari (1)