TRAMP SUSPENDUJE POREZ NA ZARADE: Važne ekonomske mere za građane SAD

PREDSEDNIK SAD Donald Tramp odlučan je da suspenduje porez na zarade svim građanima SAD do kraja ove godine, pa je najavio da će doneti unilateralnu odluku o tom pitanju ukoliko sa demokratama u Kongresu ne postigne dogovor.

ТРАМП СУСПЕНДУЈЕ ПОРЕЗ НА ЗАРАДЕ: Важне економске мере за грађане САД

AP Photo

Tramp je najavio suspenziju poreza na zarade i posle 2020. godine, ukoliko to bude zahtevala epidemiološška situacija u zemlji, produžžena izdvajanja za nezaposlene i druge mere pomoći od posledica epidemije korona virusa.

Ukoliko demokrate nastave da opstruišu ovaj važžan plan pomoći doneću odluku u okviru mojih predsedničkih ovlašćenja kako bi pomoć držžave stigla do Amerikanca kojima je potrebna - rekao je Tramp na konferenciji za novinare.

Najavio je izvršnu naredbu o tom pitanju do "kraja nedelje", ne preciziravšši da li je mislio na kraj ove ili naredne nedelje.

TANJUG

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Klimatske promene su odgovornost svih aktera društva