ZAŠTO JE FRANCUSKI PREDSEDNIK BIO U BEJRUTU? Večiti uticaj "zaštitnice
ODLAZAK francuskog predsednika Emanuela Makrona u Liban posle velike tragedije u Bejrutu ima posebnu simboliku, ako se imaju u vidu odnosi dveju zemalja kroz istoriju, ali i u savremeno doba.
Bliski odnosi s politikom i političarima u ovoj zemlji i danas su na snazi.
stovremeno, mnogi uspešni poslovni ljudi iz zemlje kedrova žive i rade u Francuskoj.
Tako su, na primer, Rafik Hariri i Žak Širak održavali tesne veze i pre nego što je prvi postao predsednik Francuske, a drugi premijer Libana. Kada je napuštao Jelisejsku palatu, Širak je otišao u stan od 180 kvadrata koji mu je u Parizu na raspolaganje stavila porodica Hariri.
I Emanuel Makron je više puta kao predsednik primio Rafikovog sina, Saada Haririja, naročito kada je pregovarao o njegovom povratku iz Saudijske Arabije posle njegove iznenadne, pa povučene ostavke 2017.
Zbog svega navedenog Makron je, između ostalog, požurio u Liban, da odnese pomoć i svaku drugu vrstu podrške libanskom narodu, uz poruku da će se vratiti već 1. septembra da se lično uveri da li je došlo do promena u odnosu režima prema situaciji u zemlji.
DIGNUTI NATO AVIONI POSLE NAPADA NA UKRAJINU: Hitno se oglasio Zelenski, imao poruku za Putina (FOTO/VIDEO)
RUSIJA je pokrenula masovni vazdušni napad na Ukrajinu na božićno jutro po gregorijanskom kalendaru.
25. 12. 2024. u 11:16
PRVI SNIMCI UKRAJINSKOG NAPADA NA RILSK: Najmanje šest mrtvih i desetine povređenih, gore automobili (VIDEO)
ŠEST osoba, među kojima i jedno dete, ubijeno je u Rilsku, u oblasti Kursk, kao rezultat raketnog udara ukrajinskih oružanih snaga, saopštio je vršilac dužnosti guvernera Kurske oblasti Aleksandar Hinštajn.
20. 12. 2024. u 17:07
PLANETI PRETI SCENARIO IZ 1815. Posle događaja na planini koja je promenila svet usledile tragedije: "Pitanje nije da li će, nego KADA!"
„EFEKTI bi mogli biti još gori nego što smo videli 1815."
25. 12. 2024. u 15:54
Komentari (1)