NETANJAHU O NOVOM RATU: Izrael će nastaviti da napada Hute u Jemenu dok ne završi posao
IZRAELSKI premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da će Izrael nastaviti da napada Hute u Jemenu dok "ne završi posao".
-Pre kratkog vremena, Vazduhoplovstvo je napalo mete terorističke organizacije Huti u Jemenu, kako na obali tako i u Sani, rekao je on u video-izjavi iz komandnog centra Izraelskih vazduhoplovnih snaga (IAF) u štabu IDF Kirja, u Tel Avivu, preneo je Tajms of Izrael.
Netanjahu je istakao da je Izrael odlučan da odseče taj teroristički krak iranske osovine zla.
-Na tome ćemo istrajati dok ne završimo posao, naglasio je Netanjahu.
Netanjahu je bio u bazi sa ministrom odbrane Izraelom Kacem, načelnikom štaba IDF Herzijem Halevijem i komandantom IAF Tomerom Barom, da bi nadgledao izraelske napade na Hute, navodi se u saopštenju iz njegove kancelarije.
Prema navodima IDF, napadi su bili usmereni na "infrastrukturu koju je teroristički režim Huti koristio za svoje vojne aktivnosti" na međunarodnom aerodromu Sana u glavnom gradu, elektrane Heziaz i Ras Kanatib i infrastrukturu u lukama Hodejda, Salif i Ras Kanatib na obali.
Kako je javila televizija jemenskog pobunjeničkog pokreta Huti - Al Masira, dve osobe su poginule u izraelskim napadima na međunarodni aerodrom Sana u Jemenu, a još jedna osoba je nastradala u luci Ras Isa, preneo je Rojters.
U izveštaju televizije se navodi da je 11 osoba povređeno u izraelskim napadima.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
PUTIN POTPISAO: Rusija pokreće svoju "Evroviziju" u Moskvi
RUSKI predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim se osniva novo međunarodno muzičko takmičenje pod nazivom "Intervizija", koje će ove godine biti održano u Moskvi, objavio je Interfaks.
04. 02. 2025. u 11:49
BRITANSKI EKSPERT: Imamo posla sa diletantom – Zelenski ne može da podnese da je kraj
ŠEF ukrajinskog režima Vladimir Zelenski podsvesno ne može da prihvati temu povlačenja ukrajinskih snaga u zoni borbenih dejstava, izjavio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris
30. 01. 2025. u 07:58
(UZNEMIRUJUĆ SNIMAK) Dečak (15) hteo da opljačka penzionera (70) - ovaj ga ubio pištoljem, pa dokrajčio još jednim metkom
DOK je pokušavao da otvori vrata automobila, starac je izvadio revolver i upucao mladića iz blizine, a potom ga je "overio".
03. 02. 2025. u 16:43
Komentari (0)