TRAMP U OČAJU: Pokušavamo da zaustavimo rat, taj strašni, strašni rat u Ukrajini
NOVOIZABRANI američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da je broj žrtava rata u Ukrajini na obe zaraćene strane mnogo veći nego što se javno tvrdi.
Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
- Pokušavamo da zaustavimo rat, taj strašni, strašni rat u Ukrajini. Napravićemo mali napredak, ali biće teško. To je zlo, to je ružno - poručio je Tramp iz svoje rezidencije Mar-a-Lago.
On je detaljno opisao na koji način ravan teren u Ukrajini doprinosi visokom broju žrtava na bojištu, prenosi CNN.
- Ljudi se ubijaju na nivou koji nikada niko nije video. To su veoma ravna područja i jedino što može zaustaviti metak je telo, ljudsko telo. Broj vojnika koji gine s obe strane je astronomski - rekao je Tramp.
On je ranije obećao da će prvog dana svog novog mandata okončati rat u Ukrajini, ali još nije predstavio konkretan mirovni plan. Novoizabrani američki predsednik je upozorio da će Ukrajina verovatno imati manju podršku SAD kada on bude preuzeo vlast.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"STIGAO SAM KUĆI U SELO SVOJE" Oglasio se Dodik nakon izlaska iz bolnice (FOTO)
14. 12. 2024. u 13:02
DODIK IZAŠAO IZ BOLNICE: Evo gde se nalazi i šta je poručio (FOTO)
14. 12. 2024. u 12:45 >> 13:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)