NATO "DEMONSTRIRA SILU": Preko 2.000 vojnika i 60 aviona okupiralo sever Evrope
GODIŠNjE nuklearne vežbe NATO-a pod nazivom "Nepokolebljivo podne" počele su danas na severu Evrope, a u njima učestvuje 2.000 vojnika iz 13 članica Alijanse, uz upotrebu 60 vojnih aviona.
Foto: Printskrin/Jutjub/MIL3010
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute saopštio je ranije da će vežbe biti održane uglavnom u Velikoj Britaniji, Severom moru, Belgiji i Holandiji.
Prema njegovim rečima, vežbe bi trebalo da pokažu "svim neprijateljima" da je NATO spreman da odgovori na bilo kakvu pretnju, piše RIA.
Iz Alijanse je ranije saopšteno da su vežbe pripremane više od godinu dana, uz napomenu da neće biti korišteno borbeno oružje.
Manevri će trajati dve sedmice.
(Srna)
BONUS VIDEO: ZGRADE I VOZILA GORE: Pogledajte Belgorod nakon granatiranja
Preporučujemo
MEDVEDEV PORUČIO KIJEVU: Uveren sam da će NATO na kraju Ukrajinu baciti u smeće
13. 10. 2024. u 19:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)