SAD JE SVE JASNO: Maduro pobedio na izborima u Venecueli
PREDSEDNIK Nacionalne izborne komisije Venecuele Elvis Amoros izjavio je danas da je na osnovu skoro 97 odsto prebrojanih glasova pobedu na predsedničkim izborima odneo aktuelni predsednik Nikolas Maduro.
Foto: EPA
On je osvojio 51,95 odsto glasova, a njegov rival Edmundo Gonzales 43,18 odsto glasova, pokazuju podaci izborne komisije, a prenosi Rojters.
Predsednički izbori u Venecueli održani su 28. jula, a izborna komisija za pobednika je tada proglasila Madura, dok opozicija tvrdi da je "na osnovu prebrojanih 90 odsto glasova njen kandidat dobio dvostruko više".
Vlada Venecuele danas je optužila Sjedinjene Države da stoje iza pokušaja puča, pošto su neke zemlje regiona, uključujući SAD, priznale Gonzalesa za pobednika izbora.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)