HAMAS SAOPŠTIO DETALJE: Poznato kada će i gde biti sahranjen Ismail Hanije
UBIJENI lider političkog biroa Hamasa Ismail Hanije biće sahranjen u petak, 2. avgusta, u Kataru, saopšteno je danas iz tog palestinskog militantnog pokreta.
Foto: Tanjug/AP
Komemoracija će biti obavljena sutra u Teheranu, gdje je Hanije ubijen, a nakon toga će njegovo telo biti prebačeno u Dohu, prenosi Nemačka novinska agencija DPA.
Hamas je ranije danas saopštio da je Hanije ubijen noćas u direktnom raketnom napadu na njegov stan u Teheranu, nakon što je prisustvovao inauguraciji predsednika Irana Masuda Pezeškijana.
(Srna)
BONUS VIDEO: ERUPCIJA VULKANA SA 4000 METARA: Pogledajte planinu Huči u Japanu
Preporučujemo
"SAD SAUČESNIK U UBISTVU HANIJEA": Oglasilo se iransko Ministarstvo spoljnih poslova
31. 07. 2024. u 15:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)