ČUDO U PALESTINI: Spasili bebu iz stomaka mrtve trudnice ubijene u napadu
LEKARI u bolnici Avde u izbegličkom kampu Nusajrat u Pojasu Gaze spasili su bebu iz stomaka Palestinke ubijene u napadu izraelske vojske, a koja je bila u devetom mesecu trudnoće, prenela je turska novinska agencija Anadolija.
Foto: Tanjug/AP
Kako se navodi, palestinska trudnica je mrtva dovezena u bolnicu, a lekari su uspeli da izvrše operaciju i spasu bebu iz njenog stomaka.
Beba je zahvaljujući ogromnim naporima medicinskog tima i lekara rođena carskim rezom, nakon čega je prebačena u bolnicu Aksa i tamo smeštena u inkubator.
Od početka rata Izraela i Hamasa u Pojasu Gaze ubijene su 38,664 osobe, a broj ranjenih procenjen je na 89,097, ne računajući žrtve koje se nalaze ispod ruševina zgrada do kojih spasilačke ekipe nisu u mogućnosti da dođu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
LANSIRANE HAMASOVE RAKETE: Prvi put posle četiri meseca
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)