NEMAČKA PARALISANA ZBOG POPLAVA: Voda dostigla 1,8 metara - obustavljen saobraćaj, zatvoreni vrtići i škole (FOTO)
ŽELEZNIČKI saobraćaj između Berlina i Minhena, kao i između Štutgarta i Frankfurta, obustavljen je zbog poplava koje su pogodile Nemačku, saopštila je kompanija Dojče Ban.
Foto: Tanjug/ AP
Kompanija je pozvala građane da odlože sva putovanja koja nisu neophodna, prenosi Tagesšau.
U jugozapadnom okrugu Švarcvald-Bar aktiviralo se više klizišta, a u gradu Milhauzen više ljudi je spaseno iz vode čija je visina dostigla 1,8 metara.
U blizini Štutgarta, u okruzima Rems-Mur i Ludvizburg, zbog poplava su zatvoreni vrtići i škole.
Jedan vatrogasac poginuo je u noći između subote i nedelje tokom spasilačke operacije zbog poplava u gradu Pfafenhofen an der Ilm u Gornjoj Bavarskoj, kada se prevrnuo čamac u kojem se nalazio sa trojicom kolega.
BONUS VIDEO: VOJNA VEŽBA: Pogledajte Turkmenistansku armiju na delu
Preporučujemo
NEMAČKA ZA NAPAD NA RUSIJU: General Frojding - Kijev da koristi patriote za obaranje aviona van teritorije Ukrajine
02. 06. 2024. u 21:16 >> 21:25
"BRANIĆEMO SVAKI PEDALj TERITORIJE": Šolc zauzeo jasan stav u slučaju napada ove zemlje
02. 06. 2024. u 15:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)