NEĆEMO DA FRANCUZI UMIRU U RATOVIMA KOJI NISU NAŠI: Marin Le Pen uputila oštre kritike Briselu i vlastima u Parizu
Nema jake Evrope bez nacija, poručila je predsednica poslaničke grupe francuske stranke Nacionalno okupljanje Marin Le Pen u svom govoru povodom Prvomajskih praznika.
![НЕЋЕМО ДА ФРАНЦУЗИ УМИРУ У РАТОВИМА КОЈИ НИСУ НАШИ: Марин Ле Пен упутила оштре критике Бриселу и властима у Паризу НЕЋЕМО ДА ФРАНЦУЗИ УМИРУ У РАТОВИМА КОЈИ НИСУ НАШИ: Марин Ле Пен упутила оштре критике Бриселу и властима у Паризу](/data/images/2024-03-30/467788_marin-le-pen-foto-goran-cvorovic_fmob.jpg)
Foto: Goran Čvorović
Govor je održala u susret predstojećim evropskim izborima koji će biti održani 9. juna.
- Želimo da kažemo "ne" kada su naši vitalni interesi u pitanju. Da kažemo "ne" kada treba da se šalju Francuzi da umru u ratovima koji nisu naši, migratornoj poplavi, uništavanju naše ekonomije u ime "poludele" ekologije, evropskom porezu koji se dodaje na onaj nacionalni koji već plaćamo, tehnokratskoj vladi u Briselu – poručila je Le Penova evropskoj administraciji.
Ona se založila za poštovanje nacionalnih snaga u evropskom odlučivanju.
- EU je imperijalistička vizija i želi centralni autoritet koji gazi nacije. Građane smanjuje na nivo razmenjivog stanivštva – poručila je, uz povike odobravanja okupljenih pristalica.
Stranka čiji je Le Penova bila predsednički kandidat, i čiju listu sada za izbore za EP predvodi Žordan Bardela, ubedljivo vodi u Francuskoj u sondažama pred glasanje.
Marin Le Pen je oštro ustala i protiv nelojalne konkurencije i mondijalizacije.
- Što manje čuvate prirodu, što manje plaćate radnike, što manje poštujete bezbednost potrošača, lakše ćete postići nižu cenu i uvećati vaše izglede da pobedite na tenderima. I pošto ne postoje ekonomski patriotizam i prednost koja se daje evropskim firmama, naša preduzeća će uvek izgubiti – poručila je Le Penova.
Upitala se ko može da pretenduje na to da je EU poboljšala perspektivu njenih građana, istakavši kao primer da je dohodak po glavi stanovnika u evropskim zemaljama pre dvehiljadite godine bio na istom nivou kao u SAD, a da je sada dva puta manji. Navela je i da je kupovna moć samo za poslednjih godinu dana opala za 22 odsto.
- Da li je vaša plata toliko porasla? – uputila je pitanje okupljenima, koji su njeno obraćanje dočekali ovacijama.
Le Penova je navela da je Francuska uvek imala najjeftiniju struju u Evropi, a da je cena energije od 2017. godine porasla za 45 odsto i da će ovaj porast iznositi čak 58, ako se uračuna i najavljeno poskupljenje koje će uslediti dogodine.
Pobunila se i protiv restrikcija i zabrana koje "nameću nemački zeleni", istakavši da najsiromašniji plaćaju ekološku tranziciju.
- Ne možemo više da plaćamo ideološke ludosti – naglasila je.
Predsednica poslaničke grupe Nacionalnog okupljanja je kao primer navela obnavljanje voznog parka.
- Ko od vas ima para da svoj stari automobil zameni električnim automobilom čija je cena 45.000 evra? – upitala je.
Istakla je i da se na svaka dva dana u Francuskoj ubije po jednan poljoprivrednik koji ne može da sastavi kraj s krajem i poručila da je Evropska komisija "bez srca".
- Istorijska vokacija Francuske je da visoko pronosi zastave naroda i slobode. Za nas Francuze to je ponos, ali i odgovornost. Evropa nas gleda i čeka na nas – zaključila je Marin Le Pen.
![PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice](/data/images/2025-02-14/572847_tan2025-02-1414552027-0-1_kf.jpg?time=1739558680)
PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANjEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice
UČESNICI Minhenske bezbednosne konferencije slušali su govor potpredsednika SAD Džej-Di Vensa gotovo bez aplauza, pokazuje snimak prenosa njegovog nastupa na sajtu Bele kuće.
14. 02. 2025. u 17:34
![OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći](/data/images/2025-02-12/572152_jasna-bosnjakovic-nikad-nije-kasno_kf.jpg?time=1739372786)
OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći
JASNA Bošnjaković, pevačica i nekadašnja učesnica šoua „Nikad nije kasno“, preminula je iznenada u 48. godini, na putu ka bolnici.
12. 02. 2025. u 16:05
![RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića](/data/images/2023-04-24/343739_vidic_kf.jpg?time=1739703299)
RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića
MODNI kreator Saša vidić preminuo je 23. aprila 2023. godine. Radio je kao stilista mnogih ličnosti, a sa nkima je bio toliko blizak da su mu poveravali svoje najintimnije trenutke iz života.
16. 02. 2025. u 11:54
Komentari (0)