POBEDA RUSIJE BIĆE POBEDA CELOG ČOVEČANSTVA! Dugin: Hegemoniji Zapada došao kraj
Pobeda u sukobu na teritoriji Ukrajine neće biti samo pobeda Rusije, nego pobeda čitavog čovečanstva, izjavio je ruski filozof Aleksandar Dugin na Drugom kongresu Međunarodnog pokreta Rusofila i Forumu multipolarnosti koji se danas održava u Moskvi.
Foto: Printscreen
- Zapad je celu civilizaciju proglasio svojom sopstvenošću. Na taj način je nastao jednopolarni svet. U njemu se nalaze isključivo zapadne vrednosti i samo jedan politički sistem, liberalna demokratija, jedan model ekonomije – neoliberalni kapitalizam, jedna kultura... Međutim, Zapad nije celo čovečanstvo, to je provincija, u poređenju sa drugima. Kolektivni Zapad, zemlje NATO-a i njeni vazali SAD, samo su jedan deo mnogopolarnog sveta, a u ovom svetu nalaze se Rusija, Evroazija, velika Kina i Indija - ističe Dugin.
Prema njegovim rečima, Oružane snage Rusije ne ratuju na teritoriji Ukrajine sa narodom ove zemlje.
- Rusija na teritoriji Ukrajine ratuje sa jednopolarnim svetom. Zapadni mir stalno provocira konflikte, intervencije, sukobe. Imamo primer Ukrajine, Pojasa Gaze... Međutim, hegemoniji Zapada došao je kraj, zahvaljujući Rusiji i ruskom predsedniku Vladimiru Putinu - naglašava Dugin.
(RT Balkan)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)