SAOPŠTENE OLAKŠICE, TRAKTORI KA AERODROMU
Francuski premijer Gabrijel Atal saopštio je niz hitnih mera s okalšicama pobunjenim poljoprivrednicima, ali to nije smirilo strasti.

Foto: Tanjug/AP
Među merama su olakšavanje kontradiktornih procedura i normi, manji broj kontrola i smanjenje adiminstrativnog pritiska. Obećao je i isplatu zaostale pomoći što će u prvom naletu iznositi 215 miliona evra, dodatnih 50 miliona evra za biokulture, ukidanje najavljenog povećanja taksi za naftu... Najavljeni su i borba na pojednostavljivanju zajedničke evropske poljoprivredne politike i protiv nelojalne konkurencije. Atal je poručio i da se Franuska odlučno protivi potpisivanju sporazuma o slobodnoj trgovini sa zemljama Južne Amerike.
Obećao je i kazne za trgovinske lance koji ne poštuju dogovore o visini marže. Rekao je da vlast namerava da zemljoradnicima pojednostavi posao i omogući im da "prodišu", da mogu da proizvode zdravu hranu i da istovremeno žive od svoga rada. Saopštio je da je država odlučila da stavi poljoprivredu "iznad svega" i da "bez francuskih poljoprivrednika ne bi bilo ni Francuske." Prve reakcije su oprečne. Neki su zadovoljni, drugi su odlučili da nastave protest. Dok su neki juče uklanjali barikade, konvoj traktora uputio se ka aerodromu "Šarl de Gol". Mladi poljoprivrednici za nedelju su najavili blokadu Pariza.

PUTIN NA SASTANKU IZDAO NAREĐENjE VOJSCI: Zarobljene u Kursku tretirajte kao teroriste, hitno oslobodite čitavu teritoriju!
RUSKI predsednik Vladimir Putin održao je sastanak na jednom od komandnih mesta grupe Kursk, rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov. On je na sastanak stigao u vojnoj uniformi.
12. 03. 2025. u 20:09

ŠVAJCARSKI VELTVOHE O PRESUDI DODIKU: Šmit koristi kvazi diktaturu da bi eliminisao nepoželjne političare
ŠVAJCARSKI list Veltvohe je u okviru teksta o aktuelnoj situaciji u BiH, optužio je Nemca Kristijana Šmita da koristi kvazi diktatorsku moć da bi eliminisao nepoželjne političare i upozoravaju Bern kakva ih sudbina čeka ako pristanu na saradnju sa EU.
12. 03. 2025. u 16:03

TRAMPOV UNUK IMA SRPSKO IME: Nosili ga naši slavni vitezovi i vladari - ima jaku simboliku u porodici predsednika SAD
DONALD Tramp Mlađi, sin američkog predsednika, posetio je Beograd radi sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
12. 03. 2025. u 10:36 >> 10:37
Komentari (0)