OSNIVAČ "Vikiliksa" Džulijan Asanž će 20. i 21. februara 2024. godine imati finalno ročište pred Visokim sudom u Londonu, nakon skoro četiri godine provedene u ozloglašenom britanskom zatvoru "Belmarš", što će najverovatnije biti poslednja prilika da bude sprečeno njegovo izručenje Sjedinjenim Američkim Državama.
PARLAMENTARNA skupština Saveta Evrope, koja okuplja poslanike iz 46 evropskih zemalja, priznala je osnivača "Vikiliksa" Džulijana Asanža kao političkog zatvorenika, dan nakon što je svedočio o tretmanu Britanije i SAD prema njemu.
IZ ZAVODA za javno zdravstvo Kantona Sarajevo uputili su preporuke s ciljem zaštite zdravlja stanovništva zbog veoma zagađenog vazduha i nošenje specijalinih maski za lice sa zaštitnim respiratornim filterima.
DA STE hodali linijama fronta u ranim sedmicama rata u Ukrajini, čuli biste povike na ukrajinskom i ruskom, možda pomešane sa glasovima koji govore regionalnim jezicima poput burjatskog i čečenskog.
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski danas je doputovao u Brisel, gde će sa generalnim sekretarom NATO Markom Ruteom i evropskim liderima razgovarati o bezbednosnim garancijama, jačanju ukrajinske vojske i obezbeđivanje sistema PVO.
sasa
02.01.2024. 10:28
umesto da priznaju da je heroj jer je objavio mutne radnje oni tvrde da su mutne radnje u redu a on krivac.