BIVŠI KOMANDANT BATALJONA AJDAR: Odluka o napuštanju Avdejevke moraće se doneti do Nove godine
ZBOG stalnih jurišnih operacija Oružanih snaga Ruske Federacije, ukrajinska vojska će najverovatnije u bliskoj budućnosti morati da se povuče iz Avdejevke, napuštajući jedno od najvažnijih utvrđenih oblasti za Oružane snage Ukrajine.

Foto: Profimedia/Ilustracija/Vikipedija
Ranije su ovo mišljenje iznosili zapadni vojni analitičari, a sada se sa tim slažu i sami ukrajinski vojnici, aktivni i penzionisani.
Prema rečima ukrajinskog oficira, koji je ranije bio komandant bataljona „Ajdar“, odluku o povlačenju iz Avdejevke verovatno će morati da donesu Oružane snage Ukrajine u vrlo bliskoj budućnosti.
-Čak bih rizikovao da nagovestim da ćemo morati da donesemo odluku da napustimo Avdejevku i pre Nove godine, navodi bivši komandant.
Ukrajinska vojska tvrdi da ruska vojska veoma značajno napreduje u oblasti Avdejevke. Postaje sve teže braniti položaje Oružanih snaga Ukrajine, teško je snabdevati grupu municijom i rotirati vojno osoblje.
U međuvremenu, gubitak kontrole nad utvrđenim područjem Avdejevke, odakle su ukrajinske oružane snage devet godina granatirale susedni Donjeck, biće veliki poraz za ukrajinske oružane snage i snažan udarac imidžu ukrajinskog predsednika Zelenskog, koji je pokušao da nastavi da igra „neosvojive tvrđave“ i posle gubitka Mariupolja i Artjomovska (Bahmuta), Soledara i mnogih drugih utvrđenih područja. Kao rezultat toga, ponovo će se ponoviti situacija u pravcu Artjomovska – ukrajinske formacije će ipak morati da napuste grad, plativši skupo za njegovu neefikasnu odbranu.
(TV Front)
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

ŠTA SE DEŠAVA? Jezero ponovo počelo da "guta" vodu
OVAJ nekontrolisani ispust nema kapije i aktivira se automatski kada nivo vode pređe visinu ulaza.
26. 03. 2025. u 20:29
Komentari (0)