GALAN UPOREDIO VOĐU HAMASA SA BIN LADENOM: "Mi ćemo ga uloviti i ostvariti pobedu"
IZRAELSKI ministar odbrane Jaov Galant nazavao je najvišeg vojnog zvaničnika palestinske militante grupe Hamas u Gazi Jahju Sinvara ''novim Osamom Bin Ladenom'', poredeći ga sa vođom Al Kaide koji je preuzeo odgovornost za napad na Svetski trgovfniski centar u Njujorku 11. septembra 2001.
Foto: Profimedia/Vikipedija
- Jahja Sinvar je novi Bin Laden, a mi ćemo ga uloviti i ostvariti pobedu - napisao je Galant na svom nalogu na mreži Iks, nakon sastanka sa francuskim ministrom oružanih snaga Sebastijenom Lekornuom, a prenosi Al Džazira.
Kako navodi taj portal, Galant je tako postao poslednji u nizu izraelskih zvaničnika koji se poziva na američki ''rat protiv terorizma'' sa početka ovog veka koji se navodno nadovezuje na izraelsku vojnu ofanzivu u Pojasu Gaze.
Desetogodišnji globalni lov na bin Ladena okončan je kada su pripadnici aemričkoih specijalnih vojnih službi, takozvane ''foke'', ubile Bin Ladena u Pakistanu 2011.
BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE - Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)