ŠTA SE TO SPREMA? Nemačka raspoređuje borbene avione u Rumuniji
NEMAČKA će od kraja novembra rasporediti borbene avione "evrofajter" u Rumuniju radi podrške patrolnoj misiji NATO-a, izjavio je danas bezbednosni izvor.

Foto: printskrin Jutjub
Isti izvor navodi da će prva grupa od osamdesetak nemačkih vojnika danas stići u vojnu bazu nedaleko od Konstance, gde će biti stacionirani.
Nemačke snage i ranije su podržavale patrolne misije u Rumuniji. NATO je pojačao svoje istočno krilo od početka sukoba u Ukrajini prošle godine, piše Rojters.
Pre nekoliko sedmica ruske snage izvršile su napad na ukrajinske luke na Dunavu.
Napadi su se desili na nekoliko stotina metara od rumunske granice, a ostaci drona pronađeni su u šumi na teritoriji Rumunije.
Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg rekao je ranije da su ruski udari u blizini granice "destabilizujući", iako nije bilo nikakve naznake da je Moskva nameravala da gađa ciljeve u Rumuniji.
BONUS VIDEO: PRINUDNO SLETANjE AVIONA NA NjIVU: Svi putnici su preživeli
Preporučujemo

VUČIĆ SA SIMONISOM: Cenimo što Rumunija ostaje pri stavu da ne prizna tzv. Kosovo
07. 11. 2023. u 13:14

(UZNEMIRUJUĆE): Muškarac polio benzinom rođaku (54) u zgradi pa zapalio (VIDEO)
06. 11. 2023. u 18:48

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

NISU ZDRAVE ZA SVE: Ko ne bi smeo da jede sardine
NUTRICIONISTI naglašavaju koliko je sardina korisna za zdravlje i da bi bilo dobro da se barem 2 puta nedeljno nađe na trpezi.
11. 03. 2025. u 13:33
Komentari (0)