NATO MORA DA MOLI RUSIJU: Ukrajina nije mogla da pobedi
UKRAJINA nikako nije mogla da pobedi Rusiju, koja je mnogo veća i ima mnogo bolje oružane snage, kaže novinar Glen Grinvald.
Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
Ukrajina nije mogla da pobedi Rusiju ni uz pomoć NATO-a, smatra on.
- Jedino što je moglo da se desi bilo je produženje neprijateljstava, pogibija ogromnog broja mladih i starijih Ukrajinaca - kazao je Grinvald u intervjuu Takeru Karlsonu.
On predviđa da će doći do pregovora i da će, kao rezultat tih pregovora, Rusija moći da zaštiti deo istočne Ukrajine.
Smatra da je sada situacija takva da NATO mora da moli Rusiju da se zadovolji sa 20 odsto Ukrajine.
- I siguran sam, Takeru, da je najveća prevara u ovom oružanom sukobu to što su ljudi koji su stalno izjavljivali svoju zabrinutost za Ukrajince u stvari bili potpuno ravnodušni prema Ukrajincima. Bili su spremni da žrtvuju Ukrajince i Ukrajinu da bi se obračunali sa Rusijom - kazao je on.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)