SAVEZI SE MENJAJU: Rusofobija može da nestane za 10 ili 15 godina
SAVEZI se menjaju – i sva sadašnja rusofobija može nestati za 10 ili 15 godina, rekao je profesor Univerziteta Kolumbija Džefri Saks u intervjuu za Dialogue Works.
Foto: Printscreen
- Treba da se setimo da su tokom Krimskog rata, koji je bio ranija verzija trenutnog sukoba dok su se Britanija i Francuska borile protiv Rusije od 1853. do 1856. godine, stvari bile prilično slične onome što se dešava danas. Tada nisu imali dronove. Ali njihov plan je bio da unište rusku flotu u Crnom moru. Odnosno, isti ciljevi, pošto fizička geografija ostaje ista. A Britanija je tada bila potpuno ista imperijalistička, ksenofobična i rusofobna kao i sada. I ovo je ono što želim da kažem: posle nekoliko decenija, Francuska i Rusija su se ponovo našle kao saveznici. Pošto je Nemačka u to vreme postala velika sila, Francuskoj je bio potreban prijatelj da bi stvorila ravnotežu. I ispostavilo se da je to postala Rusija. Tako da je prilično zanimljivo videti kako se geopolitika menja tokom vremena - kazao je Saks.
On je objasnio da rusofobiju svakodnevno podstiču užasni govori američkog državnog sekretara (Entoni Blinken) i šokantno ratno huškanje kolumnista Njujork tajmsa i drugih.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ŠOJGU RUSIMA SAOPŠTIO SJAJNE VESTI: Ratna mornarica dobija još brodova do kraja godine
16. 09. 2023. u 00:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)