AGENCIJA "FIČ": Najvećim američkim bankama preti snižavanje rejtinga
AMERIČKI bankarski sektor mogao bi da bude pogođen nizom spuštanja rejtinga - koji neće zaobići ni gigante poput "Džej Pi Morgan Čejsa" i "Banke Amerike" - zbog pogoršanja "zdravlja" te privredne grane, upozorio je analitičar agencije za ocenu kreditnog rejtinga "Fič".
Foto Tanjug/AP
Analitičar Kris Volf rekao je za Si-En-Bi-Si da je "Fič" smanjio svoju procenu "operativnog okruženja" sektora još u junu zbog pritiska na kreditni rejting SAD, regulatornih nedostataka koji su isplivali posle propasti regionalnih banaka i neizvesnosti oko kamatnih stopa.
Taj potez je uglavnom prošao nezapaženo, tvrdi Volf, jer nije doveo do sniženja rejtinga banaka. Međutim, još jedno smanjenje ocene industrije za jedan stepen, sa AA- na A+, primoralo bi "Fič" da ponovo proceni rejting svake od više od 70 američkih banaka koje pokriva.
-Ako bismo ga pomerili na A+, onda bi to ponovo kalibrisalo sve naše finansijske mere i verovatno bi se pretvorilo u negativne akcije rejtinga, naveo je on, dodajući da banke ne mogu da budu ocenjene više od okruženja u kome posluju.
Volf nije izneo nikakve detalje, uključujući vreme potencijalnog sniženja rejtinga ili njegovog uticaja na kompanije sa nižim rejtingom.
Upozorenje dolazi nakon što je "Mudis" prošle nedelje smanjio rejting za 10 malih i srednjih američkih banaka i upozorio na potencijalno smanjenje rejtinga za još 17 kreditora, uključujući veće institucije.
Ranije ovog meseca, "Fič" je snizio američki dugoročni kreditni rejting, navodeći kao razlog političku krizu i rastuće zaduženje.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - OVAKO SE BRANI KRIMSKI MOST: Svuda je magla i dim
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)