POSLE MASAKRA U ŠKOLI: Demonstranti traže od vlasti u Tenesiju strože zakone o oružju
VIŠE od hiljadu ljudi danas je protestovalo u Tenesiju, tražeći od vlasti te američke savezne države da pooštre zakone o oružju nakon pucnjave u školi u Nešvilu, u kojoj je poginulo šest osoba, od kojih troje devetogodišnje dece.
Foto Tanjug/AP
Republikanski poslanici u Tenesiju ove nedelje su odložili raspravu o zakonu koji bi trebalo da proširi pristup vatrenom oružju, prenosi AP.
Ova američka savezna država je poslednjih godina olakšala nabavku vatrenog oružja i ukinula potrebu za dozvolama za nošenje skrivenog pištolja.
Odri Elizabet Hejl, osumnjičena za ubistvo troje dece i troje odraslih u ponedeljak u privatnoj osnovnoj školi u Nešvilu, legalno je kupila ukupno sedam komada vatrenog oružja, objavila je policija.
Hejl, bivša učenica te škole, stradala je u razmeni vatre sa policijom.
Još nema zvaničnih informacija o mogućem motivu za nasilje koje se dogodilo ubrzo posle početka nastave u prezbiterijanskoj školi Kovenant, koju pohađa oko 200 dece od predškolskog uzrasta do šestog razreda osnovne škole.
Preporučujemo
ONA JE POUBIJALA DECU: Napad u školi u Tenesiju izvela 28-godišnja žena (FOTO)
28. 03. 2023. u 00:15 >> 02:07
BIVŠI VOJNIK POBIO PORODICU: Pucnjava u Južnoj Karolini, petoro poginulih
22. 03. 2023. u 23:22
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (1)