"NATO TREBA DA BUDE NA OPREZU": Stoltenberg zabrinut - Baloni su deo šire šeme
NEDAVNI incidenti sa balonima koji su oboreni u SAD i za koje se sumnja da ih je koristila Kina u špijunske svrhe, čine deo šeme koja ukazuje na potrebu da NATO bude na oprezu, rekao je generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg.
Foto: Tviter/@BabakTaghvaee1/@disclosetv
- Ono što smo videli iznad SAD je deo šeme po kojoj Kina, a i Rusija, povećavaju špijunske aktivnosti usmerene ka saveznicima iz NATO-a - naglasio je Stoltenberg.
Pentagon je juče saopštio da su američki borbeni avioni oborili osmougaoni predmet iznad jezera Hjuron.
To je bio četvrti leteći objekat koji je oboren iznad Severne Amerike za manje od sedam dana, prenosi Rojters.
Kinesko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da nemaju podatke o poslednja tri leteća objekta oborena iznad SAD.
BONUS VIDEO: GDE SE TRESE NAJVIŠE: Ovo su najveći zabeleženi potresi
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ŠTA SU AMERIKANCI OBORILI IZNAD ALjASKE? Oglasili se iz Pentagona i otkrili nove detalje
11. 02. 2023. u 00:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (2)