"STOP RAMŠTAJNU" Nemci u znak protesta protiv isporuke naoružanja Ukrajini izašli na ulice
U BERLINU je sinoć održan protest mirovnog udruženja „Stop Ramštajnu“ protiv isporuke teškog naoružanja Kijevu i sastanka kontakt grupe podrške Ukrajini, održanog u bazi Ramštajn.
Demonstranti su se okupili na glavnom trgu nemačke prestonice kod Brandenburške kapije, nakon čega su krenuli ka obližnjoj ambasadi SAD.
"Diplomate, a ne vojnici“, „Nema tenkova za Ukrajinu“, „Amerikanci napolje“, „Pošaljite Berbokovu na front“, uzvikivali su učesnici protesta.
Demonstranti su takođe razvili transparente i zastave sa natpisima „Ovo je rat SAD protiv Nemačke“ i „Tražite mir bez oružja“.
(Sputnjik)
Preporučujemo
NAREĐENjE ZA NEMAČKU IZ BALTIČKIH ZEMALjA: "Odmah pošaljite tenkove u Ukrajinu"
21. 01. 2023. u 11:00
KANDIDAT ZA RUMUNSKOG PREDSEDNIKA ĐORĐESKU: Ukrajina je izmišljena država, biće podeljena sto posto
KANDIDAT za predsednika Rumunije Kalin Đorđesku izjavio je da je Ukrajina „izmišljena država“ koju će podeliti susedi.
30. 01. 2025. u 13:44
BRITANSKI EKSPERT: Imamo posla sa diletantom – Zelenski ne može da podnese da je kraj
ŠEF ukrajinskog režima Vladimir Zelenski podsvesno ne može da prihvati temu povlačenja ukrajinskih snaga u zoni borbenih dejstava, izjavio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris
30. 01. 2025. u 07:58
DONOSI NESREĆU UKUĆANIMA: Veruje se da jedna stvar nikako ne sme da se stavi u kovčeg pokojnika
VRLO često se ljudi iznenade kada vide običaje u pojedinim delovima naše zemlje vezano za sahrane, a prenosili su se sa kolena na koleno i sve do danas opstali.
02. 02. 2025. u 08:45
Komentari (9)