BLINKEN TVRDI: Nisam imao saznanja o poverljivim dokumentima u Pen Bajden centru
AMERIČKI državni sekretar i bivši generalni direktor Pen Bajden centra za diplomatiju i globalni angažman Entoni Blinken rekao je danas da nije imao saznanja o bilo kakvim poverljivim dokumentima, nakon što su u Pen Bajden centru otkriveni neki poverljivi dokumenti iz vremena dok je aktuelni predsednik SAD Džozef Bajden bio potpredsednik u okviru administracije predsednika Baraka Obame.
Foto Tanjug/AP
Blinken je bio generalni direktor Pen Bajdenovog centra za diplomatiju i globalni angažman, koji je bio povezan sa Univerzitetom Pensilvanije, ali se nalazio u Vašingtonu.
-Baš kao što ste čuli od predsednika Bajdena pre nedelju dana, iznenadio sam se kada sam saznao da je bilo kakva vladina dokumentacija bila prisutna u Pen Bajden centru. Nisam znao za to u to vreme, rekao je Blinken na pitanje novinara o dokumentima, dodajući bi on u potpunosti sarađivao sa istragom Ministarstva pravde, preneo je Rojters.
Bajdenov advokatski tim saopštio je prošle nedelje da je otkrio je u novembru oko 10 dosjea u zaključanom ormaru u Pen Bajden centru u Vašingtonu i da su oni predani Državnom arhivu.
Dva dana kasnije, 12. januara, Bela kuća saopštila je da je u kući predsednika SAD Džozefa Bajdena pronađen drugi set poverljivih dokumenata iz vremena kada je bio potpredsednik u administraciji Baraka Obame.
Predsednikovi advokati pronašli su dokumente u garaži Bajdenove kuće u gradu Vilmingtonu u državi Delaver, a jedan poverljivi dokument pronađen je u sobi pored garaže, navodi se u saopštenju Bele kuće.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
BAJDEN NAJAVIO GLASANjE U KONGRESU: Traži promenu zakona o glasačkim pravima
16. 01. 2023. u 21:15
HITNO JE: Srpski reditelj se bori za život - mora na transplantaciju, glumci mole za pomoć
17. 01. 2023. u 14:38 >> 14:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)