PREUZELE BORBENO DEŽURSTVO: Beloruska brigada pridružena zajedničkim snagama Minska i Moskve
ARTILjERIJSKE jedinice Beloruske mehanizovane brigade preuzele su borbeno dežurstvo u okviru mera povećanja sposobnosti regionalne grupe snaga Rusije i Belorusije, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane.
Foto MO.Belorusije
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko saopštio je 10. oktobra 2022. da su Belorusija i Rusija počele da razmeštaju regionalnu grupu snaga uglavnom sastavljenu od beloruskog vojnog osoblja, prenosi TAS.
Kako je istakao beloruski predsednik, odluka o razmeštanju zajedničke grupe snaga doneta je "tokom razgovora sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom i podstaknuta je eskalacijom na zapadnim granicama belorusko-ruske savezne države".
Belorusko ministarstvo odbrane je saopštilo da ruski vojni kontingent u zajedničkoj regionalnoj grupi snaga ima oko 9.000 ljudi, a planirano je da se u Belorusiju iz Rusije uputi oko 170 tenkova, 200 borbenih oklopnih vozila i 100 artiljerijskih topova i minobacača.
BONUS VIDEO: PRIMIRJE ZA BOŽIĆ: Snimci ruskih vojnika na frontu u regionu Zaporožja
Preporučujemo
PENTAGON SE OGLASIO O BELORUSIJI: "Ne vidimo znakove ofanzive na Ukrajinu iz Belorusije"
12. 01. 2023. u 23:25
UHAPŠEN BIVŠI PREDSEDNIČKI KANDIDAT U BELORUSIJI? Bio u "izbornoj trci" sa Lukašenkom
12. 01. 2023. u 08:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)