VELIKI DAN ZA DVE SILE: Predsednik kineskog parlamenta posetiće Rusiju
PREDSEDNIK Parlamenta Kine Li Žanšu prisustvovaće sedmom Istočnom privrednom forumu u Vladivostoku.
Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool, File/Shutterstock/Ilustracija
Tako će Li Žanšu postati najviši kineski zvaničnik koji će posetiti Rusiju od početka rata u Ukrajini.
Li, predsednik Stalnog odbora Nacionalnog narodnog kongresa, boraviće u službenoj poseti Rusiji, Mongoliji, Nepalu i Južnoj Koreji od srede do 17. septembra. On će tokom svog boravka u Rusiji sudelovati na četverodnevnom forumu, koji bi trebalo da počne u ponedeljak.
Kineski predsednik Si Đinping i ruski predsednik Vladimir Putin najavili su strateško partnerstvo "bez ograničenja" u februaru, nedeljama pre početka ruske specijalne vojne operacije u Ukrajini.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Ukrajinci „ekskaliburima“ gađali most u Hersonu; Donjeck ponovo meta ukrajinske artiljerije
04. 09. 2022. u 07:19 >> 22:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)